Klimaatplan voor vastgoed niet ambitieus genoeg volgens CBRE

Foto Pixabay

Het kabinet is niet ambitieus genoeg geweest bij het maken van de klimaatplannen voor vastgoed. Dat stelt CBRE Nederland, onderdeel van de CBRE Group. Volgens ’s werelds grootste adviesbureau voor vastgoed gaan de plannen van minister Rob Jetten voor Klimaat en Energie niet verder dan de al bestaande verwachtingen vanuit de Europese regelgeving en de marktontwikkeling.

Habraken: “Iedere stap die niet bijdraagt aan het einddoel moet van tafel”

Het CBRE reageerde afgelopen dinsdag met een publieke consultatie op het plan van het kabinet. Daarin schrijft het van oorsprong Amerikaanse bedrijf dat de plannen voor Nederlands vastgoed veel ambitieuzer kunnen: “Het is belangrijk dat ieder natuurlijk moment tussen nu en 2050 optimaal wordt benut. Je ziet dat elk gebouw, op basis van de technische levensduur van installaties en de gebouwschil, in die periode in principe maar één keer grootschalig gerenoveerd hoeft te worden. Die renovatie moet een voltreffer zijn, anders halen we het niet. Iedere stap die niet bijdraagt aan het einddoel moet van tafel,” zegt Tim Habraken, Director ESG & Sustainability bij CBRE.

De kantorenmarkt in Nederland voldoet voor het grootste deel aan de ambities van het kabinet voor 2030. Deze markt loopt zelfs al iets vooruit op de eindnorm in 2050.

Klimaatdoel

De CO2-uitstoot van Nederland moet in 2030 met minstens 55 procent gedaald zijn, als eerste doel richting 2050. Om dit te halen presenteerde het kabinet vorige week het beleidsprogramma klimaat. In het beleidsprogramma staat dat er 60 procent minder CO2 moet worden uitgestoten in 2030.

DELEN